طراحی روف گاردن
چطور روف گاردن بسازیم؟
۱۳۹۶-۱۰-۱۱
طراحی داخلی شرکت بامیلو - آماج ساز
طراحی داخلی شرکت بامیلو
۱۳۹۷-۰۳-۳۱
همه را نشان بده

طراحی و دکوراسیون داخلی آرایشگاه فریماه

طراحی و دکوراسیون سالن آرایش

آماج ساز فعال در عرصه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی سالنهای زیبایی

نخستین چیزی که در طراحی و دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است، داشتن پلان خام مناسب (چه دو بعدی و چه سه بعدی) است. بر اساس پلان نیازهای اصلی کارفرما بررسی می شود و سپس پروسه فضاسازی انجام می شود. فضاسازی یعنی طبق پلانی که در دست داریم از بیشینه فضاهای موجود بهره مند شویم. دو تصویر زیر نمونه هایی از پلانهایی هستند که در این پروژه از آنها استفاده شد. در ادامه بخشهای اصلی طراحی و دکوراسیون آرایشگاه را مورد بررسی قرار می دهیم:

طراحی و دکوراسیون سالن آرایش

طراحی و دکوراسیون سالن آرایش

 

1- خدمات ناخن

این بخش شامل مانیکور و پدیکور است. در قسمت مانیکور که مربوط به دست است یک سری نیازهای اولیه داریم که شامل میز کار (متناسب با دستگاه)، فضای قرارگیری دستگاه، ویترین جهت لاک، نور کافی، تهویه و محلی برای دپوی انبار ملزومات این کار است که هنگام طراحی همه این نیازها و همچنین بیشترین تعداد اپراتور در فضای موجود با توجه به محدودیت کارفرما در نظر گرفته می شود. در قسمت پدیکور نیاز به تعبیه محلی برای شستشوی پا و ملزومات مختص این کار است که در جانمایی پلان طوری در نظر گرفته می شود که تأسیسات زیربنایی شامل آب و فاضلاب، روشویی مناسب، مبل راحت جهت نشیمن و ارتفاع مناسب جهت تسلط اپراتور از جمله فاکتورهای تأثیرگذار باشند. در این پروژه برای تسلط هر چه بهتر اپراتور از مرتفع سازی سکو استفاده شد. یادآور می شود که مهمترین عامل در فضاسازیهای داخلی نزدیک بودن ملزومات مورد نیاز تأسیسات با وضع موجود است.

طراحی و دکوراسیون سالن آرایش

 

2- خدمات براشینگ، رنگ مو، اصلاح سر و صورت و میکاپ

این بخش به فضای جداگانه و مخصوص به خود نیاز دارد. نکته مهم در دکوراسیون این بخش برطرف کردن نیاز اپراتورها به منظور تسلط بر مشتری و سادگی کار کردن از لحاظ فاصله و ارتفاع است. همچنین زیبایی و سادگی مهمترین عواملی هستند که در کنار کارآرایی باعث جلوه کردن کار می شوند.

طراحی و دکوراسیون سالن آرایش

 

3- خدمات سر شور

با توجه به حجم پروژه و تعداد کاربران و فضای موجود، بیشینه فضا جهت این کار در نظر گرفته شد. عدم وجود تأسیسات زیربنایی باعث شد که نزدیک ترین قسمت به تأسیسات فعلی و استانداردترین فضاسازی طبق نیازهای کارفرما در نظر گرفته شود.

4- خدمات عروس

سالن عروس مهمترین بخش یک آرایشگاه لاکشری زنانه است و از اینرو در فضاسازی حتماً محلی برای این بخش در نظر گرفته می شود تا بتواند به طور کامل نیازهای مشتری را برطرف کند.

5- اپیلاسیون

این بخش شامل یک پارتیشن و درب ورودی بود که با توجه به نیازهای مشتری به یک تخت و کابین دوش نیاز داشت که برای آنها تعبیه شد. 

دیگر نکات قابل توجه ای که در این پروژه وجود داشتند عبارت بودند از: 

  • جهت تفکیک فضاها از پارتیشن های دکوراتیو (ترکیبی از MDF، رنگ و آیینه) استفاده شد که علاوه بر جداسازی، عظمت سالن را نیز نگه می داشتند و مانع از کور شدن فضاهای موجود می شدند. در این پروژه ستونهای زیادی وجود داشت که بزرگترین ضعف موجود جهت طراحی پروژه بود که البته با هوشمندی تمام، با قرار دادن کمدها و ویترین های مورد نیاز هر بخش، این فضاسازی به صورت دکوراتیو به عنوان یک جداکننده که قابل استفاده نیز باشد، عمل کرد.
  • با توجه به حجم پروژه و طراحی انجام پذیرفته، این سالن جاهایی را جهت انتظار مشتری نیاز داشت که با چیدمان مبلمان مورد نیاز در محل مرتفع گردید.
  • از دیگر نقاط قوت این پروژه انتخاب مناسب متریالهای گوناگون بود که از لحاظ رنگ و ساختار (با اینکه متفاوت بودند) یکپارچگی خاصی به محیط کار بخشیدند.
  • عملیات ساختمانی شامل بنایی، تخریب، سرامیک، کناف کاری و سازه های موجود به صورت صفر تا صد توسط مجموعه آماج ساز انجام گرفت.
  • نورپردازی تخصصی جهت تأمین نور مورد نیاز با مشاوره پیمانکار زبده به خوبی انجام گرفت. در واقع از کمترین امکانات موجود، بیشترین استفاده صورت گرفت (از همان تعداد نور موجود نهایت استفاده شد).
  • مشاوره تخصصی آماج ساز، باعث شده که پروژه ها با اعتماد بسیار بالایی به ما سپرده شوند.
  • ما در مورد طراحی داخلی آرایشگاه به طور تخصصی اطلاعات داریم (جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید).
Summary
Article Name
طراحی و دکوراسیون داخلی آرایشگاه فریماه
Description
متراژ پروژه: 420 متر، مکان: تهران - بلوار فردوس شرق، مدت زمان اجرا: 39 روز، مدت زمان طراحی: 10 روز
Author

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود