خانه هوشمند

کنترل نور محیط و روشنایی

سیستم کنترل شامل کنترول نور طبیعی محیط ( تغییرات در پرده ها) و تنظیم نور وسایل روشنایی می باشد که همه این تغییرات بر اساس فرمان، زمانبندی، میزان نور محیط و یا سناریوهای تعریف شده کنترل می شوند. همچنین با سیستم خانه هوشمند بولت می توان شدت نور لامپ های قابل تنظیم و پرده ها (نور طبیعی) را کنترل نمود.

امکان کنترل محیط

بولت دمای فضاهای موجود را به صورت دستی و یا اتوماتیک با استفاده از سنسورهای دما کنترل می نماید. این سیستم با فرمان به رادیاتورها، موتورخانه، بخاری یا شومینه برای گرم کردن فضا و هم چنین کولرهای آبی و گازی برای خنک کردن فضا و کنترل چیلرها این کار را انجام می دهند. این تنظیم دما می تواند برای هر کدام از اتاق های یک خانه مستقل باشد و وسایل گرمایشی و سرمایشی هر اتاق به صورت مستقل کنترل می شود.

همچنین می توان برای وسایل اولویت مشخص نمود مثلا در زمان سرد بودن ابتدا رادیاتورها باز می شوند و در صورت پاسخگو نبودن آنها، شومینه روشن می شود.

موسیقی و تصویر

سیستم خانه هوشمند می تواند برای شما از لیست آهنگ های موجود در گوشی تلفن همراه یا رایانه موسیقی را بر روی بلندگوهای سقفی و دیواری پخش کند. شما می توانید مشخص کنید صدا در کدام اتاق پخش شود و در هر زمان و مکان می توانید با تلفن همراه خود آن را کنترل کنید. هم چنین می توانید با سیستم چند رسانه ای بولت فیلم را بر روی تلویزیون پخش کرده و با خاموش شدن چراغها و سیستم صدای یکپارچه خانه خود را به سینما تبدیل کنید.

در باز کن تصویری

با در بازکن سیستم خانه هوشمند شما می توانید تصویر افراد پشت در را در پنل لمسی بزرگتر و شفافتر مشاهده کنید. این سیستم امکان باز کردن در ورودی را با استفاده از تلفن همراه یا تبلت و رایانه به شما می دهد.

 همچنین می توانید در مواقعی که در محل حضور ندارید در صورتی که شخصی مقابل درب قرار گیرد سیستم اقدام به عکسبرداری نموده و عکس ها را ذخیره می کند که این تصاویر را می توانید از هر نقطه با تلفن همراه خود بازبینی کنید و هر لحظه از وضعیت منزل با خبر شوید.

کنترل وسایل منزل با سیستم خانه هوشمند

سیستم خانه هوشمند بولت این امکان را به شما می دهد که برخی از وسایل الکتریکی منزل خود را نیز کنترل کنید. این امکان از راه دور نیز به وسیله تلفن همراه میسر می باشد. به عنوان مثال اگر به سفر یا برای خرید به بیرون از منزل رفته اید و یا با دوستانتان هستید، هنگام برگشت با استفاده از تلفن همراه چای ساز یا قهوه ساز را روشن نموده و وقتی وارد منزل می شوید چای یا قهوه شما آماده می باشد.

کنترل آبیاری بام سبز یا گلدان ها

بام سبز یا روف گاردن و یا گلدان های آپارتمان در فواصل زمانی مشخص و یا در صورت خشک شدن زمین آبیاری می شوند.

 تنظیمات خاص خانه هوشمند.

یکی از مهم ترین توانایی های بولت اجرای سناریوهای مختلف است که شما می توانید با توجه به سلیقه و علایق خود سناریوها را در سیستم تعریف کنید و از اجرای آن لذت ببرید. به عنوان مثال:

تنظیمات صبحگاهی: همزمان با فرا رسیدن صبح پرده ها بالا می روند، چای ساز روشن و موسیقی ملایم پخش می شود.

تنظیمات جشن: چراغها خاموش شده و رقص نور فعال و موسیقی متناسب پخش می گردد.

تنظیمات آرامش: چراغهای اضافی خاموش، نور محیط متعادل و موسیقی ملایم پخش می شود.

تنظیمات شب: پرده ها پایین آمده و چراغها روشن می شوند، تلویزیون روشن و کانال تعریف شده را پخش می کند.

تنظیمات شام: کلیه چراغها خاموش و لامپ های بالای میز روشن می شوند و هم چنین می توان از پخش موسیقی در این سناریو استفاده نمود.

تنظیمات خواب: چراغها خاموش و چشم های الکترونیکی فعال می شوند. اگر در نیمه شب از خواب بیدار شوید دیگر نگران تاریکی محیط نخواهید بود.

تنظیمات خروج: لامپ ها خاموش شده، آسانسور به طبقه شما فراخوانده می شود و سیستم امنیتی فعال می گردد.

تنظیمات مسافرت: گاز و آب ساختمان قطع می شود، چراغها خاموش می گردند، سیستم امنیتی و هم چنین سیستم آبیاری گلدان ها فعال می شود. هم چنین در این سناریو سیستم به صورت هوشمندانه با روشن و خاموش کردن چراغها و یا بالا و پایین کردن پرده ها در فواصل زمانی نامرتب حضور شما را در منزل شبیه سازی نموده تا سارقین متوجه نبودن شما در منزل نشوند.

 برنامه های جانبی

این قابلیت در سیستم وجود دارد که انبوهی از برنامه های طراحی شده را در صورت نیاز بر روی سیستم خود نصب نمایید. به عنوان مثال پزشک خانواده، خبرخوان، دستیار آشپزی، برنامه حسابداری و یا بسیاری از بازی های هیجان انگیز را می توانید بر روی سیستم نصب نموده و از طریق پنل های لمسی به آنها دسترسی داشته باشید.

ویژگی ها سیستم خانه هوشمند

راه های کنترلی متنوع

سیستم بولت را می توان از طریق تلفن همراه، تبلت، رایانه و حتی کلیدهای سنتی کنترل نمود.

کنترل از هر نقطه

در صورت دسترسی به اینترنت همه ی امکانات سیستم در اختیار شماست و کافیست با ابزار هوشمند خود مانند تلفن همراه فرامین خود را به سیستم بولت در منزل خود اعلام کنید. این سیستم نیاز به هیچ بستر ارتباطی خاص نداشته و فقط کافیست یک ارتباط عادی اینترنتی در منزل وجود داشته باشد. در صورتی که در منزل دسترسی به اینترنت وجود نداشته باشید، تمامی این فرامین می توانند از طریق SMS ارسال شوند.

تنظیمات پیشرفته و سفارشی سازی

کاربر سیستم بدون نیاز به حضور تکنیسین می تواند هر تغییری را در تنظیمات با میل و تصمیم خود در سیستم صورت دهد.

بروز رسانی مداوم

بستر نرم افزاری بولت در صورت وجود اتصال اینترنتی به صورت اتوماتیک بروز می شود و امکانات جدید به آن افزوده می گردد. این امر به صورت خودکار صورت می گیرد و اگر اتصال اینترنتی وجود نداشته باشد تکنیسین های شرکت در بازدیدهای دوره ای خود اقدام به انجام این امر می نمایند.

 نصب بدون نیاز به تخریب

با توجه به نیاز تغییرات عمده در سیم کشی های ساختمان، بولت می تواند برای ساختمان هایی که قبلا سیم کشی شده اند با ایجاد اتصالات بی سیم شما را از تخریب و یا تغییر در ساختار سیم کشی بی نیاز کند.

ورود