خانه هوشمند

کنترل نور محيط و روشنايی

سيستم کنترل شامل کنترول نور طبيعی محيط ( تغییرات در پرده ها) و تنظيم نور وسايل روشنايی می باشد که همه اين تغييرات بر اساس فرمان، زمانبندی، ميزان نور محيط و يا سناريوهای تعريف شده کنترل می شوند. همچنين با سيستم خانه هوشمند بولت می توان شدت نور لامپ های قابل تنظيم و پرده ها (نور طبيعی) را کنترل نمود.

امکان کنترل محيط

بولت دمای فضاهای موجود را به صورت دستی و يا اتوماتيک با استفاده از سنسورهای دما کنترل می نماید. این سيستم با فرمان به رادياتورها، موتورخانه، بخاری يا شومينه برای گرم کردن فضا و هم چنين کولرهای آبی و گازی برای خنک کردن فضا و کنترل چيلرها اين کار را انجام می دهند. اين تنظيم دما می تواند برای هر کدام از اتاق های يک خانه مستقل باشد و وسايل گرمايشی و سرمايشی هر اتاق به صورت مستقل کنترل می شود.

همچنین می توان برای وسايل اولويت مشخص نمود مثلا در زمان سرد بودن ابتدا رادياتورها باز می شوند و در صورت پاسخگو نبودن آنها، شومينه روشن می شود.

موسیقی و تصویر

سیستم خانه هوشمند می تواند برای شما از ليست آهنگ های موجود در گوشی تلفن همراه يا رايانه موسيقی را بر روی بلندگوهای سقفی و ديواری پخش کند. شما می توانيد مشخص کنيد صدا در کدام اتاق پخش شود و در هر زمان و مکان می توانيد با تلفن همراه خود آن را کنترل کنيد. هم چنين می توانيد با سيستم چند رسانه ای بولت فيلم را بر روی تلويزيون پخش کرده و با خاموش شدن چراغها و سيستم صدای يکپارچه خانه خود را به سينما تبديل کنيد.

در باز کن تصويری

با در بازکن سيستم خانه هوشمند شما می توانيد تصوير افراد پشت در را در پنل لمسی بزرگتر و شفافتر مشاهده کنيد. اين سيستم امکان باز کردن در ورودی را با استفاده از تلفن همراه يا تبلت و رايانه به شما می دهد.

 همچنین می توانيد در مواقعی که در محل حضور نداريد در صورتی که شخصی مقابل درب قرار گيرد سيستم اقدام به عکسبرداری نموده و عکس ها را ذخيره می کند که اين تصاوير را می توانيد از هر نقطه با تلفن همراه خود بازبينی کنيد و هر لحظه از وضعيت منزل با خبر شويد.

کنترل وسايل منزل با سیستم خانه هوشمند

سيستم خانه هوشمند بولت اين امکان را به شما می دهد که برخی از وسايل الکتريکی منزل خود را نيز کنترل کنيد. اين امکان از راه دور نيز به وسيله تلفن همراه ميسر می باشد. به عنوان مثال اگر به سفر يا برای خريد به بيرون از منزل رفته ايد و يا با دوستانتان هستيد، هنگام برگشت با استفاده از تلفن همراه چای ساز يا قهوه ساز را روشن نموده و وقتی وارد منزل می شويد چای يا قهوه شما آماده می باشد.

کنترل آبياری بام سبز یا گلدان ها

بام سبز یا روف گاردن و یا گلدان های آپارتمان در فواصل زمانی مشخص و يا در صورت خشک شدن زمين آبياری می شوند.

 تنظیمات خاص خانه هوشمند.

يکی از مهم ترين توانايی های بولت اجرای سناريوهای مختلف است که شما می توانيد با توجه به سليقه و علايق خود سناريوها را در سيستم تعريف کنيد و از اجرای آن لذت ببريد. به عنوان مثال:

تنظیمات صبحگاهی: همزمان با فرا رسيدن صبح پرده ها بالا می روند، چای ساز روشن و موسيقی ملايم پخش می شود.

تنظیمات جشن: چراغها خاموش شده و رقص نور فعال و موسيقی متناسب پخش می گردد.

تنظیمات آرامش: چراغهای اضافی خاموش، نور محيط متعادل و موسيقی ملايم پخش می شود.

تنظیمات شب: پرده ها پايين آمده و چراغها روشن می شوند، تلويزيون روشن و کانال تعريف شده را پخش می کند.

تنظیمات شام: کليه چراغها خاموش و لامپ های بالای ميز روشن می شوند و هم چنين می توان از پخش موسيقی در اين سناريو استفاده نمود.

تنظیمات خواب: چراغها خاموش و چشم های الکترونيکی فعال می شوند. اگر در نيمه شب از خواب بيدار شويد ديگر نگران تاريکی محيط نخواهيد بود.

تنظیمات خروج: لامپ ها خاموش شده، آسانسور به طبقه شما فراخوانده می شود و سيستم امنيتی فعال می گردد.

تنظیمات مسافرت: گاز و آب ساختمان قطع می شود، چراغها خاموش می گردند، سيستم امنيتی و هم چنين سيستم آبياری گلدان ها فعال می شود. هم چنين در اين سناريو سيستم به صورت هوشمندانه با روشن و خاموش کردن چراغها و يا بالا و پايين کردن پرده ها در فواصل زمانی نامرتب حضور شما را در منزل شبيه سازی نموده تا سارقين متوجه نبودن شما در منزل نشوند.

 برنامه های جانبی

اين قابليت در سيستم وجود دارد که انبوهی از برنامه های طراحی شده را در صورت نياز بر روی سيستم خود نصب نماييد. به عنوان مثال پزشک خانواده، خبرخوان، دستيار آشپزی، برنامه حسابداری و يا بسياری از بازی های هيجان انگيز را می توانيد بر روی سيستم نصب نموده و از طريق پنل های لمسی به آنها دسترسی داشته باشيد.

ويژگی ها سیستم خانه هوشمند

راه های کنترلی متنوع

سيستم بولت را می توان از طريق تلفن همراه، تبلت، رايانه و حتی کليدهای سنتی کنترل نمود.

کنترل از هر نقطه

در صورت دسترسی به اينترنت همه ی امکانات سيستم در اختيار شماست و کافيست با ابزار هوشمند خود مانند تلفن همراه فرامين خود را به سيستم بولت در منزل خود اعلام کنيد. اين سيستم نياز به هيچ بستر ارتباطی خاص نداشته و فقط کافيست يک ارتباط عادی اينترنتی در منزل وجود داشته باشد. در صورتی که در منزل دسترسی به اينترنت وجود نداشته باشيد، تمامی اين فرامين می توانند از طريق SMS ارسال شوند.

تنظيمات پيشرفته و سفارشی سازی

کاربر سيستم بدون نياز به حضور تکنيسين می تواند هر تغييری را در تنظيمات با ميل و تصميم خود در سيستم صورت دهد.

بروز رسانی مداوم

بستر نرم افزاری بولت در صورت وجود اتصال اينترنتی به صورت اتوماتيک بروز می شود و امکانات جديد به آن افزوده می گردد. اين امر به صورت خودکار صورت می گيرد و اگر اتصال اينترنتی وجود نداشته باشد تکنيسين های شرکت در بازديدهای دوره ای خود اقدام به انجام اين امر می نمايند.

 نصب بدون نياز به تخريب

با توجه به نياز تغييرات عمده در سيم کشی های ساختمان، بولت می تواند برای ساختمان هايی که قبلا سيم کشی شده اند با ايجاد اتصالات بی سيم شما را از تخريب و يا تغيير در ساختار سيم کشی بی نياز کند.

ورود